Gab In Net – Radio Gabinetowe


CoprA

CoprA

Nazwa pochodzi od zdrobnienia nazwiska współzałożyciela zespołu Krzysztofa Koperskiego (malykop). Zespół powstał tak naprawdę z połączenia dwóch zgoła różnych projektów. Po tym jak Krzysztof Koperski (gitara solowa) i Marek Walijewski (perkusja), rozstali się z poprzednimi zespołemami, zamykając pewien okres swego życia, Postanowili stworzyć projekt, który swoim istnieniem wyczerpałby gusta i guściki upodobań muzycznych.

Początkowo Panowie tworzyli sami, jednak od początku było wiadomo, że sami nie dadzą rady. 

Długo nie czekali. W listopadzie 2019r. dołączył Maciek Niewiadomski (wokal). Szybko odnalazł się w tym składzie. 

W zespole sił swoich próbowali różni muzycy, z niektórymi nawet udało się nagrać materiał, o czym w dalszej część. 

Muzycy oprócz pracy nad utworami, oczekiwali na kogoś z gitarą z czterema strunami, która wypełni wolną przestrzeń w ich kompozycjach. Dopiero pod koniec września 2021r. w szeregi zespołu dołączył długo wyczekiwany basista Andrzej Radzikowski, czym wypełnił brakującą przestrzeń. W CoprzE głównym kompozytorem jest Krzysztof, a za teksty odpowiada Maciej. Ale najważniejszą rolę spełnia tak zwana sekcja rytmiczna Marek i Andrzej, którzy nasze pomysły spinają w jedną całość.

Zespół mimo krótkiego stażu, dość szybko zaczął tworzyć własne utwory, choć niejednokrotnie było to okupione licznymi walkami o każdy dźwięk, riff i słowo, ponieważ każdy z nas jest innej bajki muzycznej.

Pod koniec lutego 2020 r. udało nam się zarejestrować, co prawda amatorsko, nasze pierwsze cztery utwory.

Jak każdy zapewne wie pandemia pokrzyżowała wszystkim plany, ale nie nam. My dalej pracowaliśmy nad materiałem, choć w swoich domach, co zaowocowało kolejnymi utworami.

Pierwszy nasz debiut był w radio ProRock 06.09.2020 r. gdzie w audycji Backstage Agaty Pawłowicz zaprezentowano nasze dwa utwory. Kolejna odsłona naszej twórczości miała miejsce również w radio ProRock lecz w audycji Antidotum – Paweł Mielczarek (Pawulon). Potem przyszedł czas na Listy Polskich Przebojów, Radio Wnet gdzie 09.10.2020 r. zaprezentowany przez nas  utwór Train To Heaven zajął trzecie miejsce w 108 notowaniu. 

Na dzień dzisiejszy, zespół CoprA pracuje i tworzy.