Gab In Net – Radio Gabinetowe


Mateuff’s Monday

Mateuff’s Monday

Mateuff’s Monday, czyli solowy projekt muzyczny Mateusza Łempickiego – ex gitarzysty zespołu Mushka. Aktualnego gitarzysty zespołu Raindow oraz Ice Cream Machine.

Mateusz swoją przygodę z muzyką zaczął w wieku 14 lat, kiedy zaczął uczyć się grać na gitarze. Jest autorem tekstów i muzyki. W jego utworach można dostrzec inspiracje takimi gatunkami jak rock psychodeliczny, indie rock, funk oraz r&b. Dorastał muzycznie przy twórczości Red Hot Chili Peppers oraz Johna Frusciante. Obecnie inspiruje się muzyką polską jak i zagraniczną. Dzisiaj szczególnie ceni sobie twórczość Kevina Parkera (Tame Impala), Mac DeMarco, Clock Machine lub Arctic Monkeys. Nie oznacza to jednak, że artysta zamyka się na inne gatunki muzyczne, wręcz odwrotnie – wciąż chłonie nowe inspiracje. Od 2021 wydaje muzykę razem z wytwórnią Niebieski Label. Grał przed takimi gwiazdami jak Sylwia Grzeszczak, Strachy Na Lachy, sanah, @KALUSH, MamaRika, KARAŚ/ROGUCKI.

Muzyk nie tylko nagrywa, ale również w całości produkuje swoje utwory. Ciągle tworzy muzykę w swoim domowym studio, które jest jego miejscem na Ziemi.